W życiu każdego człowieka są takie momenty, które powodują, że w głowie naradza się pytanie „jak skutecznie popełnić samobójstwo?”. Bywają wzloty, bywają upadki, ale czasem dotykają nas tak wielkie problemy, że jednym ich rozwiązaniem jest śmierć. Tylko jak to zrobić, żeby nie bolało? da się?

 

Być może siedzisz teraz przed komputerem i wertujesz strony w poszukiwaniu, jak to zrobić. A może paląc papierosa za papierosem przechadzasz się wzdłuż torów kolejowych lub ruchomej autostrady. A może jesteś na moście? Cokolwiek z tych rzeczy robisz, Twoją głowę wypełniają emocje tak negatywne, że nie da się ich opisać. Gula w gardle rośnie z każdą sekundą, serce skacze jak oszalałe, a myśli wariują wręcz… . Czyżbyś cierpiał na depresję? Niekoniecznie. Całkiem możliwe, że to trudna sytuacja życiowa, stres lub choroba doprowadziły Cię do stanu, w którym się znajdujesz. Ale pewnie Cię to nie obchodzi… Nie obchodzi Cię szukanie przyczyny, bo Ty po prostu chcesz poznać sposoby, jak skutecznie popełnić samobójstwo i zamknąć tą cholerną stronę, zrobić to i mieć spokój. Ulgę.

 

Ale pomyślałeś o swoich bliskich? Czy oni zasłużyli na to, by zadać im tak wielki cios? Mimo, że Ty znajdziesz genialny sposób na to, jak uporać się ze swoimi problemami to twoja mama, żona, córka, tata, brat – oni będą wiecznie przywoływać w myślach twój obraz i gryźć się z pytaniem „dlaczego”.  Odbierając sobie własne życie – uprzykrzysz życie swoim bliskim. Bo to naprawdę nie jest tak, że nikt cię nie kocha, nie lubi i nie chce. Jesteś potrzebny… . Jesteś częścią życia innych więc nie bądź aż tak okropnym i samolubnym człowiekiem. Pomożemy ci.

 

 

Zanim postawisz na swoim życiu krzyżyk,twoja żona straci męża, dziecko matkę, mama syna –  zadzwoń. Pod każdym z tych telefonów znajdziesz pomoc. Skuteczną pomoc, która wypędzi ci z głowy negatywne myśli i da nadzieję na jutro.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

 

 

JAK SKUTECZNIE POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO TO WYJĄTKOWA AKCJA

Jeśli osoba myśląca o odebraniu sobie życia na pierwszych 10 stronach wyników wyszukiwań znajdzie linki z numerami telefonów do pogotowia psychologicznego, pod którymi może uzyskać pomoc, to jest bardzo duża szansa, że z niej skorzysta. Jeśli te 100 pierwszych wyników będzie odsyłać do wpisów o tym, że życie ma sens i że z każdego bagna da się wyjść, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ten człowiek naprawdę w to uwierzy.

Im więcej osób nie znajdzie w Googlach przepisu na śmierć, tym lepsza będzie otaczająca nas rzeczywistość!

 

Dlatego udostępnij ten post i nie pozwól, by kolejna młoda osoba straciła swoje jakże cenne, lecz niedocenione życie. Pomóżmy żyć.

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

9 komentarzy

 1. Poważnie? Takim wpisem to tylko jeszcze bardziej dołujesz osobę która chce się zabić. Zabijając się uprzykrzasz życie innym!?!? Wtf… Nikt na mój pogrzeb przychodzić nie musi. To ich wina, że mam myśli samobójcze i chce ze sobą skończyć. A te śmieszne numery podane?
  Z tego co wiem to większość z nich nie są czynne 24h/7.

  Kryzysowy Telefon Zaufania
  codziennie od 14.00 do 22.00

  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży od 12.00 do 2.00

  Telefoniczną pierwsza pomoc psychologiczna
  poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00

  Niebieska linia jest całodobowa

  Telefon nadziei od 15.00 do 7.00 w weekend całodobowo

 2. Tylko osoby, którą chcą żyć przeczytają ten tekst dla reszty będzie on za długi i skończą na głupich pytaniach czy myślałeś o rodzinie. Zazwyczaj na takie pytanie pojawia się pewnego rodzaju wewnętrzna agresja, która dodaje sił by to zrobić. Skąd wiem? A bo wiem niestety. Najważniejsza jest samoświadomość. Pozdrawiam

 3. wow świetny pomysł na wpis! Nawet powiem że genialny. Oby każda osoba, która chce odebrać sobie życie trafiła własnie na Twój wpis!

 4. Ja również o tej akcji nie słyszałam. Warto poruszać takie tematy, bo po aplikacji błękitny wieloryb ten problem narasta.

 5. Nie słyszałam o takiej akcji, ale masz rację – odbierając sobie życie, możemy zniszczyć życie innym. Nigdy nie jest tak jak nam się wydaje, że nikomu na nas nie zależy. Jesteśmy potrzebni, kocha nas wiele osób, czego po prostu możemy nie odczuwać na co dzień, bo wyścig szczurów nie pozwala nam przystanąć na chwilę.

  Bardzo fajna akcja!

Write A Comment