Gdy książka pt: „Łajka kosmiczny pies” trafiła w nasze ręce od razu rozkochała mnie szata graficzna. Sami zresztą stwierdzicie zapewne, że bardzo mocno przyciąga wzrok, prawda? Chwilę później jednak wymusza na nas jego mocne wytężenie, a dlaczego? Zapraszam do recenzji książki z cudownym kosmicznym psem – Łajką.

 

Łajka kosmiczny pies

Książka od Kapitan Nauka została wydana w dość dużym formacie i ma charakter lekko komiksowy, choć typowym komiksem jednak nie jest.  Łajka – pierwszy pies, który poleciał do kosmosu zabiera nas w niesamowitą kosmiczną podróż. Mamy okazję poznać całą załogę, przebyć z nimi start rakiety, ale również poznać masę prawdziwych kosmicznych ciekawostek, które niebawem mogą przydać się naszym dzieciom w szkole. Rewelacyjnie przemycona nauka mogę zatem stwierdzić, brawo!

Łajka kosmiczny pies to książka, która nie tylko opowiada historię, uczy, ale również w delikatny sposób pomaga rozbudzić w dzieciach wrażliwość.  Uczy asertywności, wprowadza w świat praw zwierząt… . 

 

Pierwsze wrażenie

Jak wspomniałam na początku, bardzo spodobała mi się okładka. Uważam, że przyciąga wzrok i jest po prostu ładna. Dodatkowo oprawa graficzna idealnie wpasowała się w kosmiczny pokój mojego syna. Gdy jednak zajrzałam do wnętrza poczułam jakby małe rozczarowanie… . Totalny misz masz, wszystkiego ogromnie dużo i jakby tak bez ładu i składu.

Nie bez przyczyny porównałam więc zawartość książki do komiksu. Mimo wszystko udało nam się przebrnąć przez kilka kartek, a następnie zniknęło jakby rozproszenie nadmiarem obrazków i treści i zagłębianie w historię Łajki stało się znacznie przyjemniejsze.

Mimo, że dla mnie początkowo wszystkiego wydało się po prostu za dużo, to odmienne zdanie miał mój syn. Te wszystkie obrazki i wydanie podobne do komiksu bardzo go zainteresowały!

 

MIŁE ZASKOCZENIE / ZAKOŃCZENIA

To, co bardzo mi się spodobało to to, że „Łajka kosmiczny pies” jest książką o trzech zakończeniach. To dziecko wybiera, jak skończy się kosmiczna opowieść, dzięki czemu za każdym razem mamy do czynienia z nieco inną historią. 

 

pies w kosmosie pokoj chlopca kosmos ksiazka łajka łajka kosmiczny pies

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment