Może i nie jestem jakimś dużym telewizyjnym maniakiem, ale wysoką jakość sprzętu mocno sobie cenię. Wolę wydać więcej za jeden z lepszych modeli i mieć go na lata, aniżeli żałować po roku, że nie kupiłam czegoś lepszego. I tym oto sposobem telewizor SONY BRAVIA S85C, jaki obecnie posiadam wyszedł nas kilkanaście tysięcy… Czy było warto?

 

Sony Bravia KD-65S850C Curved

Początkowo telewizor zafascynował nas po prostu swoim wyglądem i wielkością. I choć skok z 24 na 65 cali wydawał się naprawdę ogromny to wcześniejszy model w naszym salonie się po prostu gubił, a przyjemności z jego oglądania nie było praktycznie żadnej.  „Projektor sobie kupcie, a nie taki duży telewizor” – mówili niektórzy, ale ja swojego zakupu naprawdę NIE ŻAŁUJĘ!

  • Wydajny 4K Processor X1 zapewnia doskonałą jakość obrazu z każdego źródła
  • Platforma Android TV – Znakomita rozrywka, inteligentne wyszukiwanie
  • Triluminos Display – kolory, które ożywają
  • Wyjątkowy pilot One Flick z wyszukiwaniem głosowym (nie znoszę go!)
  • Curved Design – zakrzywiony ekran, smukły i stylowy

Najnowszy procesor X1 – jakość 4K Ultra HD 

Choć jeszcze nie do końca wiedziałam czym jest 4K – chciałam je mieć. W wyborze telewizora kierowałam się więc właśnie tym i innych modeli w ogóle nie brałam pod uwagę. I choć w 4K mamy jeszcze niewiele materiałów, uważam, że decydując się na tv, który ma służyć nam lata – lepiej zainwestować w ten z najlepszym obrazem, aniżeli za rok czy dwa wymieniać go na nowszy model.
(Dzięki procesorowi X1 uzyskasz obraz w rozdzielczości 4K o naturalnej kolorystyce, czystości i mocnym kontraście. )

Android TV

Niewątpliwie największa zaleta mojego telewizora to to, że jest oparty nie na SMART TV, a na ANDROIDZIE. To w dużej mierze dzięki niemu tak łatwo ogląda mi się polską telewizję w Niemczech bezpośrednio na telewizorze bez udziału żadnych zbędnych kabli. Mogę pobierać wszelakie aplikację,panel jest bardzo intuicyjny i czuje się tak, jakby korzystała z telefonu!

Pomyśl o tym wszystkim, co lubisz robić na smartfonie lub tablecie. Teraz pokochasz to na dużym ekranie telewizora BRAVIA. To rewolucja w sposobie korzystania z telewizora. Teraz Twoja ulubiona muzyka, filmy, gry i aplikacje dostępne są w zasięgu.. dużego ekranu! Rób to, co lubisz, ale w bardziej komfortowy i ekscytujący sposób. Dzięki platformie Sony Android TV cała rozrywka zgromadzona jest w jednym miejscu. Nie musisz już sięgać po tablet czy smartfon, chyba, że w celu odtworzenia  zeń treści na ekranie TV. Teraz możesz zrobić to za jednym dotknięciem dzięki funkcji Google Cast™. Oglądasz film? Zainteresowało Cię coś ciekawego? Skorzystaj z funkcji wyszukiwania głosowego i natychmiast wyświetl poszukiwane informacje wprost na ekranie. Korzystaj z szerokiej gamy treści, aplikacji i gier przygotowanych specjalnie o ekranie telewizora, włącznie z tymi dostępnymi w sklepie Google Play.

Zakrzywiony ekran – Curved Design

Przyznam szczerze, że bałam się trochę tego ekranu. Niewątpliwie wygląda bardzo efektownie, ale pogłoski, że oglądanie telewizora od boku sprawia problemy skłoniło mnie do przemyśleń, czy oby na pewno chcę mieć wygięty ekran.  Delikatna krzywizna Sony KD65S850C została jednak precyzyjnie zaprojektowana w taki sposób, aby dawać poczucie naturalnej głębi, minimalizując zakłócenia i zapewniając maksymalny realizm. To sprawia, że komfort przy oglądaniu jest większy niż w przypadku innych telewizorów z bardziej zakrzywionym ekranem, a zakłócenia i odblaski występują rzadziej.

sony bravia s85c

sony bravia opinie

Projektor czy telewizor?

Jak dla mnie nie ma porównania między projektorem, a telewizorem. Wiem jednak, że w obecnych czasach wiele osób rozważa opcję wielkiego kina domowego i wyświetlania filmów na całej ścianie. Hm… .

Być może gdybym była większym maniakiem kinowym, aniżeli internetowym… Gdybym miała dom i możliwość zrobienia sobie pokoju kinowego to chciałabym mieć rzutnik umożliwiający oglądanie filmów na caaaalutkiej ścianie, ale na chwilę obecną w zupełności wystarcza mi wypasiony telewizor Sony Bravia S85C, który przynosi wiele radości,  a dodatkowo pięknie prezentuje się w moim wnętrzu. Pusta betonowa ściana ne wyglądałaby bez niego tak dobrze…;) Jeśli jednak macie wolny pokój lub rozważacie zakup rzutnika zamiast telewizora polecam Wam poradnik „Projektor czy telewizor – co bardziej się opłaca?„, jasno wypisane wady i zalety na pewno pomogą Wam podjąć właściwą decyzję

 

A co do telewizora Sony – seria S85C

Najprawdopodobniej nie uda się Wam już znaleźć mojego modelu, ale polecam cała serię Sony Bravia S85C; czym się ona charakteryzuje?

Seria S85C to spełnienie wszystkich Twoich marzeń, a nawet coś więcej. Rozrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca dzięki doskonałemu obrazowi 4K na smukłym, delikatnie zakrzywionym ekranie telewizora. Wydajny, nowoczesny procesor X1 zapewnia doskonałą jakość oglądanych materiałów bez względu na ich źródło, od płyt Blu-ray po filmy prosto z Internetu. Analizuje, a następnie interpoluje obraz do rozdzielczości 4K. Pozwala to na uzyskanie niewiarygodnie naturalnego i pełnego detali obrazu z doskonałym odwzorowaniem kolorów. Zrób z telewizora centrum domowej, multimedialnej rozrywki.  Platforma Sony Android TV pozwoli Ci na korzystanie z filmów, muzyki, aplikacji i ulubionych gier na naprawdę odpowiednim do tego ekranie. Koniec sporów o pilota, dzięki dwóm wbudowanym tunerom. Teraz możesz oglądać transmisję sportową nagrywając ulubiony serial emitowany w tym samym czasie.
Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

  1. Wow ten telewizor wygląda imponująco. Sami z mężem zastanawiamy się nad kupnem nowego i nie wiemy jaki model wybrać. Dzięki za tę recenzję 🙂

Write A Comment