Jestem osobą totalnie uzależnioną od pięknych zapachów, ale ze świeczkami sojowymi kontaktu wcześniej nie miałam. W moim mieszkaniu bardzo często goszczą  świece zapachowe, różniste wkłady do gniazdek i inne odświeżacze powietrza, ale jak wiadomo, te sztuczne zapachy nie są zbyt dobre dla naszego zdrowia.  Może zatem idealnym dla mnie rozwiązaniem byłyby świece sojowe? Postanowiłam to sprawdzić i zamówiłam jedną z nich w NUTRIDOME

 

ŚWIECE SOJOWE, czyli jakie?

Świece sojowe powstają z wosku sojowego, który jest niczym innym jak utwardzonym olejem wyciskanym z ziaren soi.  Są zatem naturalne i nietoksyczne, co daje im znaczną przewagę nad świeczkami parafinowymi.  Kolejną ciekawostką jest to, że świeca sojowa wytwarza 90% mniej szkodliwej, lotnej sadzy, nie kopci i nie podnosi CO2 w atmosferze. Brzmi zachęcająco prawda? Ale co z zapachem… ?

Zazwyczaj świece sojowe pachną mocniej i przyjemniej niż świece parafinowe, a sam zapach nie jest obciążony charakterystycznym zapachem parafiny oraz mimo swojej intensywności nie powoduje bólu głowy. 

 

Na rynku jest coraz więcej „zdrowych” świeczek, ale ja skusiłam się na markę MYS, która od niedawna jest dostępna w sklepie internetowym NUTRIDOME.  W moim mieszkaniu zagościła pierwsza świeca sojowa o zapachu ciemnej czekolady . Na stronie można wyczytać, że:

ESENCJA CIEMNEJ CZEKOLADY UKRYTA W ŚWIECZCE ZAPACHOWEJ

Świeca sojowa Dark Chocolate MYS przechowuje nieskażoną esencje najprawdziwszej, belgijskiej czekolady. To kompozycja słodko-gorzkich nut, która uspokaja zmysły, głęboko odpręża i nastraja do snucia pięknych marzeń. Świece sojowe MYS to świece wegańskie. Mają bawełniane knoty i stylowe, ręcznie robione, ceramiczne naczynia. Zapakowane w designerskie, wzorzyste opakowania idealnie nadają się na prezent.

* wegańskie świece
* zapach ciemnej czekolady
* z wosku sojowego

Świece całkowicie wegańskie

Świece sojowe MYS składają się z trzech elementów: wosku sojowego, bawełnianego knota i ręcznie robionej ceramiki. Sprawia to, że są wegańskie i dobre środowiska. Łączą przyjemne z pożytecznym: odświeżają powietrze, a jednocześnie tworzą rytuał aromaterapii, który pozwoli Ci się zrelaksować. Świeca sojowa Dark Chocolate wyróżnia się spośród innych kuszącym zapachem ciemnej czekolady. Tworzy miłą atmosferę, wrażenie luksusu i prowokuje do wspomnień z dziecięcych lat. Jest naturalna, wegańska, intensywnie zapachowa.

* naturalne
* wegańskie
* zapachowe

ŚWIECA SOJOWA MYS

Świeca sojowa MYS znajduje się w ręcznie robionym ceramicznym słoiczku, którego prostota niewątpliwie cieszy oko.  Nazwy zapachów i one same są na tyle różnorodne, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Trzeba jednak zaznaczyć, że marka MYS w swoich zapachach nie jest całkowicie dosłowna. W każdym z nich coś może nas zaskoczyć, coś co nie do końca może być oczywiste, ale co pozwoli przywołać na myśl piękne wspomnienia

W moim odczuciu  Dark Chocolate  to zapach bardziej owocowy aniżeli czekoladowy. Czuć tam nutę ciemno-czekoladowej słodyczy, ale to zupełnie nie to, czego się spodziewałam. Przekonałam się na własnej skórze, że
element zaskoczenia i nieoczywistość zapachów to coś czym marka się wyróżnia.

Muszę też przyznać, że intensywność sojowej świecy MYS pozostaje na dość wysokim poziomie, więc jeśli ktoś mocno ceni sobie naturalne produkty, powinien być zadowolony.  

Świeca pali się przez około 30 godzin, a jej cena to 99zł – kupicie ją na stronie NUTRIDOME

 

świece sojowe świeczka zapachowa

świeca sojowa

A Wy jakie świeczki lub  zapachy lubicie najbardziej? 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

  1. Świeczka o zapachu czekolady w moim przypadku nie jest dobrym pomysłem – cały czas miałabym ochotę na czekoladę. Poszukałabym nieco delikatniejszego zapachu, ale boję się, że będzie dla mnie zbyt intensywny, a niestety od zapachów często mnie boli głowa. Cena też jest nieco odstraszająca do eksperymentowania…

Write A Comment