HO, HO HO! Byliście grzeczni moi drodzy? W ten piękny mikołajkowy dzień przychodzę do Was z grą planszową, do której warto przysiąść całą rodzinką. Lubicie takie familijne planszówki? Jeśli tak poznajcie Zaginiony Skarb od Zu&Berry.

 

Zaginiony Skarb 

Oto gra planszowa od Zu&Berry, która skierowana jest dla dzieci od lat 5-ciu. W palnszówce tej podobnie na przykład jak w Chińczyku, mogą wziąć udział maksymalnie 4 osoby. Akcja rozgrywa się na pirackiej wyspie i polega na odkryciu skarbu oraz jak najszybszym powrocie. Oczywiście wcale nie ma tak łatwo, jak mogłoby się wydawać, bo po drodze czeka nas wiele niespodzianek…  Bywa, że tracimy kolejkę, zamieniamy się miejscem pionka z przeciwnikiem, wracamy do pola „serce dżungli” lub idziemy na skróty… . 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

W opakowaniu znajdziemy sztywną kolorową planszę do gry, kolorowe pionki, kostkę oraz karty pułapek i żetony. Dołączona jest oczywiście również szczegółowa i na szczęście nieskomplikowana instrukcja. 

Gra planszowa do dzieci? 

Zaginiony Skarb jest przeznaczona dla dzieci od lat 5-ciu. I rzeczywiście zasady gry dla mojego pięciolatka są jasne i zrozumiałe. Trzyletnia córka gra z nami jednak bardziej po swojemu 😉 Ale kto zabroni? Niech się uczy. 

Jak to bywa w grach planszowych mamy kostkę, pionki i pola po których musimy się przemieszczać, a co za tym idzie uczymy się liczyć. Uwielbiam te wplecione pomiędzy zabawę edukacyjne,elementy. A jeśli już o nauce mowa… Podoba mi się również to, że na kartach pułapek umieszczone są ciekawostki, które urozmaicają wiedzę oraz zabawę. I oczywiście doświadczamy gorących emocji związanych z wygrywaniem i przegrywaniem oraz uczymy się cierpliwości podczas czekania na swoją kolejkę. 

 

Kto z Was pierwszy odkryje zaginiony skarb i wróci z nim do domu? 

Grę kupicie między innymi na stronie TREFL

 

gra familijna

zaginiony skarb gra

zaginiony skarb gra zu berry zu berry gra planszowa dla rodziny gra planszowa dla dzieci zaginiony skarb zu berry

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment