To prawda, mam wiele. Kochającego męża, zdrowe dzieci, przyjaciół i kota. Skromny dach nad głową, wygodną pracę i kilka małych zalet. Mam również swoje miejsce w sieci, Was i wieczną ochotę na więcej… Ale Ty również możesz to wszystko osiągnąć.  Zazdrościsz, ale jeśli tylko chcesz – możesz dotknąć gwiazd!

MOŻESZ ODŁUCHAĆ TEN WPIS TU

Czasem bardziej interesujemy się czyimś życiem niż własnym. Dostrzegamy jego wszystkie pozytywne aspekty, wypatrujemy rzeczy, których nie mamy, doszukujemy się każdej drobnostki, która dzieli nas od życia idealnego. Zazdrościmy figury, urody, pieniędzy, faceta… Zazdrościmy innego świata, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Zamienić się z tą osobą i delektować się pięknem i bogactwem. Jednak ludzie pokazują nam najczęściej tylko to, co pozytywne… Nie zawsze mamy świadomość tego, że kiedyś mieli pod górkę, że spotkała ich jakaś choroba, że byli na dnie, z którego bardzo ciężko było się wydostać. Na szczęście trzeba jednak zapracować i często taka praca ciągnie się latami – pamiętaj o tym.

Obsesyjna zazdrość o życie kogoś innego to głupota. Przecież Ty też możesz mieć takie samo, a nawet lepsze.
Wystarczy, że zamiast innymi – zainteresujesz się w końcu sobą i dasz z siebie wszystko, by Twoje jutro było początkiem piękniejszego świata.

Można jednak pomyśleć, że zazdrość nie jest czasem taka zła, bo jakby nie było motywuje nas do pracy nas samym sobą i prowadzi na szczyt, który mimo, że oparty na zazdrości – zostaje zdobyty. Gorzej jednak, gdy obsesyjni zazdrośnicy nie panują nad emocjami i niszczą ze złości życie innych. Takiego czegoś nikt nie lubi…

Zazdrościsz komukolwiek? Rób to po cichu i nie wchodź swoimi brudnymi butami w jego przecież „idealne” życie. Po co psuć czyjeś szczęście? Może lepiej zacząć budować własne?
Lub po prostu zainspiruj się nimi – niech będą Twoją codzienną dawką energii i motywacji. Ja kiedyś również zazdrościłam i nie raz nadal to robię, ale traktuje te osoby jako własną inspirację, a nie wrogów. To właśnie tacy ludzie, dają mi motywację do tego, by zdobyć jeszcze więcej!

”Jeżeli dzisiaj rano obudziłeś się bardziej zdrowy niż chory, jesteś większym szczęśliwcem niż milion ludzi, którym nie da się dożyć końca tego tygodnia. Jeżeli w Twojej lodówce jest jedzenie, masz w co się ubrać, gdzie mieszkać i spać, jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie. Jeżeli masz pieniądze w banku lub portfelu, należysz do 8 procent najbogatszych ludzi na świecie. Jeżeli chodzisz z podniesioną głową, masz uśmiech na twarzy i jesteś naprawdę wdzięczny za wszystko, co posiadasz, jesteś szczęśliwcem, ponieważ większość ludzi tego nie robi, mimo że by mogła.”

Doceniajmy to, co mamy. Bo mamy więcej niż nam się wydaje!

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment