Jeśli szukacie angażujących dziecko zabawek czy gier – oto one! Kreatywne karty idealne dla przedszkolaka i młodszych dzieci, które zabieramy ze sobą na wycieczki, do babci, ale również poświęcamy im sporo czasu w zaciszu własnego domu. Nie tylko w chorobie, ale również podczas złego dnia dziecka… by je wyciszyć i skupić na czymś ciekawszym niż płacz i gniew.

 

KRAINA ZAGADEK

Kraina zagadek od Zu&Berry to dwustronne karty kreatywne zawierające łącznie 160 zagadek przeznaczonych dla dzieci powyżej 3 lat.  Dzieciaki będą musiały odpowiedzieć między innymi na pytania: co lata najszybciej, który pojazd nie pasuje do pozostałych, które zwierzę mieszka w morzu itp. Różnorodna tematyka pozwoli maluchom w racjonalnym myśleniu, jak i przyczyni się do rozwoju słownictwa. Przyznam, że chwilami wydawało mi się, że niektóre pytania są zredagowane wręcz zbyt ciężko, jak na kilkulatka, ale poprawne odpowiedzi mojego syna pozytywnie mnie w tych momentach zaskakiwały. 

Minusem może być to, że dziecko w pewnym momencie odpowiadać będzie automatycznie… bez namysłu widząc daną kartę / obrazek rzuci nam poprawną odpowiedź. Gra może stać się wtedy nieco nudna a zainteresowanie nią może spaść. Po kilkutygodniowym odpoczynku dziecko jednak zapewne chętnie do niej wróci… Tak to już jest z zapomnianymi zabawkami 😉 

Uważam, że to naprawdę świetne kreatywne karty, które cudownie wypełniają wolny czas przedszkolaka, ale i młodszych dzieci. Moja dwu i pół-letnia córka jest nimi oczarowana równie mocno, pomimo że liczba poprawnych odpowiedzi w porównaniu do starszego o 2 lata brata jest zdecydowanie mniejsza. 

 

JAKOŚĆ WYKONANIA?

Kreatywne karty Zu&Berry  wydawnictwa Trefl to gruba tekturka pokryta ślicznymi ilustracjami. Pomimo tego, że używamy ich często i namiętnie – nadal wyglądają dobrze. Jedynie ich domek, czyli kartonowe pudełeczko nie nadaje się powoli do użytku – ale to nic. Ważna jest zawartość, to przecież ona cieszy najbardziej i uczy najwięcej :

gry dla przedszkolaka karty dla dzieci karty kreatywne dla dzieci kraina zagadek zu berry

A Wasze  dzieci lubią rozwiązywać takie łamigłówki? Macie jakieś kreatywne karty do wspólnej zabawy? 

Zachęcam Was do udziału w konkursie, który trwa obecnie na facebookowym profilu ZU&BERRY – do wygrania jesienne nowości !

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

2 komentarze

Write A Comment