Chyba jestem zbyt dobra i zbyt naiwna do życia na tym świecie. Codzienność policzkuje mnie ze zdwojoną siłą bardzo często i choć te ciosy niekoniecznie są mierzone w moim kierunku – odczuwam je równie mocno. Fałszywość i obłuda innych ludzi zaczyna mnie przerażać. …bo gdy mówią Ci w twarz coś, co potem sami swoimi odwrotnymi do tych słów słowami zdeptują, albo co lepsze – mówią na kogoś to, co charakteryzuje ich samych – to naprawdę tracisz wiarę w ludzką szczerość.

 

Jakiś czas temu zmuszana byłam wysłuchiwać o życiu obcych mi osób,którzy rzekomo nieodpowiedzialnie żyją na kredytach tylko po to, by na pokaz być lepszymi od reszty. Osób, które zdzierają z bliskich kasę, karmią się plotkami, sterydami i przechwalają swoją wyższością. Jednym uchem wpadło, drugim wypadło, ale gdy okazało się, że te osoby mówiąc o nich po części mówiły same o sobie – wstrząsnęło mną. A jeszcze bardziej wstrząsnęło mną to, gdy zauważyłam, że po tak ohydnym obgadaniu udają ich cudownych przyjaciół.

Życie, jak widać nie przestaje zadziwiać i na każdym kroku uczy ostrożności. Ostrożności i podejrzliwości, bo nie wszystkie słowa, które słyszymy od innych są prawdą – bardzo często zamiast szczerości otrzymujemy wizerunek postaci ubranej w cechy tego, kto nam te informacje sprzedaje.

 

Jeżeli ktoś mówi, że jes­teś ni­kim, to wca­le nie znaczy, że on jest kimś.

 

Podobnie z ludźmi, którzy ręczyli, że nie interesują się życiem innych lub co lepsze – życzyli im szczęścia, a następnie po cichaczu, za plecami usiłowali te szczęście zniszczyć. Po cholerę? Nie wiem. Ale to strasznie obłudne mówić komuś jedno, a drugiej osobie pieprzyć coś zupełnie innego.

 

W dzisiejszych czasach nie tylko trzeba selekcjonować ludzi niezwykle uważnie,ale należy również być ostrożnym i brać poprawkę na słowa każdego z kim tylko rozmawiamy. Łatwo jest się zgubić w natłoku kłamstw innych osób, a jeszcze łatwiej zostać zmanipulowanym przez kogoś, kto sprytnie zgrywa ofiarę… .

 

chanel

Kochani, mam dla Was świetną informację – w Zaful trwa obecnie Super November dzięki czemu możecie wyhaczyć multum świetnych perełek w śmiesznie niskich cenach!

Z kodem rabatowym: ZFBG11 – będzie znacznie taniej. ($3 OFF for $20, $6 OFF for $40, $9 OFF for $60, $12 OFF for $80, $15 OFF for $100.)  Kod ważny do 1 stycznia 2018r.

Spodnie: SheIn

Torebka listonoszka: Brytjka.pl

Koszula: Zaful

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

4 komentarze

 1. Bardzo dobrze powiedziane „selekcjonować ludzi niezwykle uważnie”, lepiej bym tego nie ujęła.
  Fenomen dzisiejszych czasów polega na tym, że ludzie nie potrafią znieźć tego, że innym coś się udaje, że są szczęśliwsi od nich… :/

  Świetnie wyglądasz kochana 🙂 :*

 2. Takie mamy czasy, trzeba być niezmiernie podejrzliwym i ostrożnym, ale też bez przesady. Nie dajmy się zmanipulować, zwinnie unikajmy takich 'dwulicowców’, i cieszmy się życiem..:)

 3. Bardzo dobry temat do wpisu, z resztą jak zwykle. Świetnie się czytało, bo również myślę na ten temat to samo.
  Jeśli chodzi o stylizacje to jest fantastyczna. To jak wyglądasz…ojej! Bosko!
  Uwielbiam ten czerwony kolor. To mój ulubiony i chyba nim już pozostanie.

Write A Comment