Od kilku dobrych tygodni mamy z Xavim świetną zabawę w naukę niemieckiego. A tak naprawdę to ucząc się po prostu się bawimy. Odkąd w nasze ręce wpadły karty obrazkowe wydawnictwa Kapitan Nauka – 100 pierwszych słówek jest nam dużo bliższe, a niełatwy język niemiecki całkiem dobrze wchodzi do głowy.

Ja jestem osobą totalnie pozbawioną jakiegokolwiek daru do języków, może to starość, może lenistwo a może naprawdę tak już mam. Mój syn natomiast jest w takim wieku, że wiedzę przyswaja bardzo szybko. Szybko i chętnie, bo karty obrazkowe i odgadywanie słów w przeciwnym języku sprawia mu masę przyjemności.

 

 

Niemiecki dla dzieci 100 pierwszych słówek – Kapitan Nauka

Książeczka+karty obrazkowe+płyta

KUPISZ TUTAJ 34,90zł

Dzieci najłatwiej uczą się poprzez zabawę i właściwie to nie tylko dzieci… bo szczerze przyznam, że i ja bardzo mocno skorzystałam z frajdy, jaką dało nam studiowanie tych stu słówek.

Niewątpliwie ten malutki zestawik do nauki poprzez zabawę będzie znakomitym prezentem do każdego dziecka w wieku 3-6 lat.  Kartonik skrywa nie tylko karty obrazkowe, ale również płytę i książeczkę z kolorowankami, łamigłówkami i  objaśnieniami czym te karty są , jak ich używać i na jakie grupy się dzielą. Dzięki płycie rzec jasna dowiemy się, jak poprawnie wymawiać poznane przez nas słowa.

 

W pudełeczku znajduje się 104 kolorowych dwustronnych kart; z jednej strony mamy słowa polskie, z drugiej niemieckie. Karty obejmują zakres:

-Ja i moja rodzina

-Moja twarz i moje ciało

-Moje ubrania

-Moje zabawki

-Lubię jeść!

-Lubię owoce i warzywa!

-Umiem już liczyć!

-Ile kolorów!

-Pory roku i dni tygodni

-Jakie to jest?

 

 

Już teraz powiem Wam, że zestaw z kartami obrazkowymi nie jest jedyną kreatywną zabawą, jaka umila nam ostatnio czas – najbliższy przedświąteczny okres poświęcę głównie na pokazanie Wam ciekawych gier, książek i innych produktów, które znakomicie nadadzą się na prezent.

 

Jestem ciekawa co myślicie o takim prostym niemieckim dla dzieci? Jesteście za oswajaniem takich maluchów z językiem obcym?

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

6 komentarzy

  1. Wspaniały pomysł!
    Z pewnością zostanę tu z Tobą na dłużej!
    Życzę miłego weekendu i serdecznie pozdrawiam ♥

  2. Kurczę, przy takich 'fiszkach’ to i ja bym się wiele nauczyła. Za nic w świecie mi nie wchodzi neimiecki, a będę go potrzebowała koniecznie, do wymarzonej szkoły 🙁

Write A Comment