Każda kobieta chce dobrze wyglądać. Bez dwóch zdań konieczna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja. Możemy oczywiście zadbać o swoją cerę samodzielnie, ale warto także korzystać z pomocy kosmetyczki. O czym przy codziennej pielęgnacji musimy pamiętać?

 

Wybór odpowiedniego kremu

Stan naszej cery dużo o nas mówi. Nie da się ukryć, że po twarzy widać absolutnie wszystko. Gdy jesteśmy niewyspane, zestresowane, czy też przygnębione, to można to bezbłędnie wyczytać po naszej twarzy. Najbardziej wrażliwa oraz delikatna jest skóra wokół oczu. Pod oczami ze stresu i zmęczenia robią się cienie oraz worki.
Niezmiernie ważny jest wybór dobrego kremu pod oczy oraz jego regularne stosowanie. Jeśli chodzi o częstotliwość stosowania, to większość producentów radzi stosowanie dwa razy dziennie, a dokładniej rano i wieczorem. Nieco więcej o stosowaniu kremu pod oczy dowiemy się z tego artykułu https://www.vichy.pl/blog/krem-pod-oczy-%e2%80%93-jak-go-stosowac/vmag79571.aspx

Ważny jest także dobór dobrego kremu do twarzy. Powinien on być dostosowany do naszego wieku, stanu skóry oraz rodzaju cery. Bez sensu, abyśmy stosowały krem do cery tłustej, skoro nasza cera jest sucha. Jest to nie tylko bez sensu, ale także nie przyniesie żadnego skutki. Jedyne co się stanie, to stracimy sporo naszego cennego czasu oraz pieniędzy.  Mija się to z celem. A co gdy nie jesteśmy w stanie wybrać dla siebie możliwie najlepszego kremu? Można bez problemu poprosić o pomoc swoją kosmetyczkę. W końcu ona, jak nikt inny zna najlepiej potrzeby naszej cery.

 

Zabiegi u kosmetyczki

Będąc już przy temacie kosmetyczki, to powinnyśmy także regularnie decydować się na profesjonalne zabiegi. Oferta każdego salonu kosmetycznego jest bardzo rozbudowana. Na pewno nie każdy zabieg powinien być u nas wykonany, ponieważ każda z nas ma inną cerę oraz inne potrzeby.
Na przykład nie ma potrzeby oczyszczania naszej skóry, skoro nie sposób się dopatrzyć na niej zanieczyszczeń, czy też brudnych porów. Gdy nie znamy się na kosmetyce, to musimy jak najbardziej zaufać kosmetyczce. Dzięki temu pozwolimy sobie na przeprowadzenie zabiegów, które przyniosą świetne efekty. Nie da się ukryć, że na to właśnie liczymy.

Zabiegi u kosmetyczek nie są zbyt tanie. Swoje kosztują, ponieważ dobre salony kosmetyczne używają wysokiej klasy kosmetyków. Dzięki temu możemy oczekiwać bardzo dobrego efektu. W przypadku niektórych zabiegów, jak na przykład:

  • Mikrodermobrazja
  • Lifting
  • Oczyszczanie

Konieczna jest regularność przeprowadzenia zabiegów. Gdy zdecydujemy się jedynie na jeden zabieg, to kompletnie nie przyniesie on oczekiwanych efektów. Wybór należy do nas. Jednak jeśli mamy jedynie zamiar udać się na jeden zabieg, to musimy mieć świadomość, że są to tylko wyrzucone pieniądze oraz stracony czas.

Połączenie domowej pielęgnacji z profesjonalnymi kosmetycznymi zabiegami daje świetne efekty. Przekonamy się o tym już wkrótce. Szczerze mówiąc, to już się nie umiemy tego momentu doczekać.

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment