Planszówkowi kurierzy od Muduko wpadli nam w ręce w najbardziej idealnym momencie! Jeśli i Ty masz dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym zachwycisz się tą grą równie mocno, dlatego już teraz zapraszam Cię do recenzji.

Planszówkowi kurierzy

Od kilku tygodniu systematycznie zamieniamy się w pracowitych i sprytnych kurierów, którzy za każdym razem muszą prawidłowo załadować swoje pojazdy. Waga przewożonego towaru musi być adekwatna, do wartości, jaką pojazd jest w stanie udźwignąć (czy to auto, koparka czy samolot).
Zdecydowanie jest wesoło i kolorowo, ale aby wszystko szło sprawnie potrzebna jest duża dawka koncentracji i trochę zdolności w liczeniu.

To chyba najfajniejsza gra planszowo-puzzelkowa, z jaką mieliśmy ostatnio do czynienia. Idealnie wpasowała się w program szkolny mojego pierwszoklasisty, który właśnie przerabia w szkole liczbę 12, dlatego śmiało mogę stwierdzić, że to znakomite dopełnienie zadań domowych i nauki matematyki (a konkretniej dodawania czy odejmowania).

Gra matematyczna dla dzieci

Planszówkowi kurierzy to znakomita gra matematyczna dla dzieci powyżej 5-u lat. W solidnym kartonowym opakowaniu znajdziemy się z 12 plansz pojazdów, 6 plansz domów, 75 puzzli z liczbami, kostkę i instrukcję. Dodatkowo 3 typy rozgrywki przemycą trochę różnorodności, a co jest też cenną informacją – możemy grać zarówno w kilka osób, jak i samemu. Samodzielna gra zdecydowanie będzie bardzo przyjemną formą nauki lub utrwalenia liczenia, dodawania czy odejmowania. Proste zasady i przyjemne ilustracje są naprawdę zachęcające. Uważam, że taka gra matematyczna to świetny sposób na przyswojenie matmy w nieco przyjemniejszy sposób.

Podsumowując…

Główne atuty gry Planszówkowi Kurierzy

  • proste zasady
  • żartobliwe smaczki do wypatrzenia na ilustracjach
  • gra matematyczna wspomagająca naukę liczenia i szacowania wielkości
  • matematyka w formie wciągającej zabawy
  • 3 różne warianty rozgrywki
  • tryb solo, który uczy dziecko samodzielności
  • zróżnicowany poziom trudności
  • zachwycające ilustracje wybitnego rysownika dziecięcego Artura Nowickiego
  • przyjemna dla dziecka tematyka

Matematyczna gra dla dzieci od Muduko to zdecydowanie taka planszówka, która powinna stanąć na półce każdego młodego człowieka. Dzięki niej matematyka nie stanie się znienawidzonym przedmiotem od pierwszej klasy, a wręcz przeciwnie.

To jak, przemycisz swojemu dziecku trochę matematycznej zabawy? Gra dostępna w SKLEPIE MUDUKO.

dodawanie dla dzieci
nauka dodawania
nauka liczenia
muduko recenzje
muduko gry
planszowkowi kurierzy
Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment