Ubezpieczenie chorobowe jest tym, co każdy z nas tak naprawdę posiadać powinien. Nie mylmy jednak pojęć – nie są to Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków.

Ubezpieczenie chorobowe

Nie mylmy pojęć. Ubezpieczenie chorobowe zawiera się u agenta, odpowiedzialnego za ubezpieczenia życiowe. Jest ono zawierane
indywidualnie i ma na pewno szerszy zakres niż powszechnie znane NNW, które możemy zawrzeć zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo. Cena ubezpieczenia chorobowego to kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a standardowego NNW ok. 200-300 złotych za całkiem przyzwoite warunki na rok. Jest różnica, prawda?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Ubezpieczenie NNW jest zawierane na okres jednego roku, jest dobrowolne, dlatego po upływie 12 miesięcy możemy bez żadnych konsekwencji z niego zrezygnować, bez ponoszenia żadnych roszczeń ze strony ubezpieczyciela.
Po prostu nie chcemy mieć już takiego zabezpieczenia i tyle. Ubezpieczenia chorobowe to zupełnie inna para kaloszy. Przed zawarciem takiego ubezpieczenia warto zapoznać się nie tylko z ogólnymi warunkami, ale także wszelkimi obostrzeniami, które będą skutkowały nie wypłaceniem rzekomo należnego nam odszkodowania.

Oferta NNW

Oferta NNW może być bardzo podstawowa, tzn. wypłacane 100% za śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także uszczerbek wyliczany procentowo. Warto pamiętać o tym, że wszystko to muszą być nieszczęśliwe wypadki, a nie umyślne działanie człowieka. Najczęściej zawiera się je od 20-50 000, z czego 1% to odpowiednio od 200 do 500 złotych. Ofertę można rozszerzyć o dietę szpitalną, czyli sumę wypłaconą nam za każdy dzień spędzony w szpitalu. Możemy także dodać wypadek komunikacyjny, a także np. pobyt na OIOM-ie, trwałe inwalidztwo, amputację kończyn. Całość jest ustalana bardzo indywidualnie z klientem, więc nie warto od razu być
negatywnie nastawionym do tego rodzaju ubezpieczenia.

Ubezpieczenie chorobowe czy NNW?

Jeden i drugi rodzaj ma swoje plusy. Ubezpieczenie chorobowe z całą pewnością wiąże się z tym, że najlepiej jest płacić je kilkadziesiąt lat, aż do śmierci. Wszystko zależy od miesięcznej składki, ale wypłaty uzależnione są od rozmiaru szkody. Ubezpieczenie NNW zawieramy na rok i w każdej chwili po upływie 12 miesięcy możemy z niego zrezygnować. Jeśli coś nam się stanie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, odszkodowanie powinno być na naszym koncie w ciągu kilku dni. Sprawę o szkodę zgłasza się po zakończeniu leczenia. Oba warianty mają swoje atuty, dlatego najlepiej przez zawarciem każdego z nich skontaktować się z agentem, który indywidualnie wam doradzi.

ubezpieczenie chorobowe

Paulina Kwiatkowska
Agent PZU
Tel. 606 507 171
paulkwiatkowska@agentpzu.pl
https://www.facebook.com/Ubezpieczenia-Paulina-Kwiatkowska-136235920549283/

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

Write A Comment