Już za kilka dni swoją premierę będzie miała gra „Bałagan w przedszkolu”, to kolejna pozycja wydawnictwa Muduko serii Zu&Berry rekomendowana przez psychologów. Ciekawi?

Bałagan w przedszkolu

Nieoczywisty tytuł gry wprowadza nas w niezły bałagan myśli. Czy domyślacie się o co może chodzić w tej grze?

Przede wszystkim o spostrzegawczość! W przedszkolu jak to w przedszkolu jest bardzo kolorowo i wesoło. Po radosnym dniu musimy posprzątać wszystkie zabawki i odłożyć je na miejsce, pora zatem mocno wytężyć wzrok.

Opakowanie i zawartość

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-6 

Czas rozgrywki: 15 minut 

Zawartość: 48 okrągłych kafelków, żeton bałaganu, 6 składanych kartonowych skrzyneczek, instrukcja

Gra znajduje się w przyciągającym wzrok kolorowym pudełku z grafiką ukazującą prawdziwy bałagan! W środku znajdziemy instrukcję, 48 okrągłych kolorowych kafelków, żeton bałaganu oraz 6 skrzyneczek, które należy złożyć.

Na czym polega zabawa?

Zu&Berry zawsze zaskakuje mnie kreatywnością. Bałagan w przedszkolu to kolejne wydanie wciągające do rozgrywki całą rodzinę.

Gra ma kilka wariantów, my jednak ze względu na wiek dzieci, wybraliśmy ten najprostszy. Zaczynamy od złożenia brązowych skrzynek (na jedną osobę przypada jedna skrzynka). Następnie rozkładamy na stole wymieszane kafelki, a po środku robimy miejsce na żeton bałaganu. To on będzie ukazywał który z graczy ma najlepszy refleks.

Odkrywamy po jednym żetonie tak, by widzieli go również pozostali. Jeśli przedmioty na kafelkach nie powtarzają się to nic się nie dzieje. W momencie, gdy zauważymy dwa takie same przedmioty, musimy szybko położyć dłoń na żetonie bałaganu i powiedzieć, co znaleźliśmy. Osoba, której się to udało zabiera oba żetony i wkłada do swojej skrzyneczki. Żetony odkryte, pozostają odkryte.

Spostrzegawczość i refleks są tutaj niezwykle ważne; to one decydują o zwycięstwie.

Bałagan w przedszkolu – dla kogo?

Producent pisze, że

Bałagan w przedszkolu to zabawa rekomendowana przez psychologów, gra, która ćwiczy spostrzegawczość i refleks, posiada kilka wariantów o różnym poziomie trudności, a przede wszystkim świetnie nadaje się jako rozrywka dla całej rodziny 🙂 

I rzeczywiście – nasza rodzina ma niezłą frajdę z tej zabawy! Gra od Zu&Berry jest przeznaczona dla maluchów od 4 lat, sądzę jednak, że większość trzylatków również zrozumie jej zasady.

Warto wspomnieć, że Bałagan w przedszkolu sprawdzi się w terapiach z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ta gra nie tylko uczy koncentracji i ćwiczy spostrzegawczość czy refleks, ale ukazuje również możliwość różnorodnego wykorzystywana tego samego materiału zadaniowego. Za to konieczność nazywania przedmiotów, które znajdują się na żetonach, przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju językowego – same pozytywy!

Zachęciłam Was do zakupu? Już 7-ego sierpnia premiera na stronie wydawnictwa MUDUKO! Wyczekujcie, bo naprawdę warto.

balagan-w-przedszkolu
gra-rodzinna-muduko
gra-na-sspostrzegawczosc
gra-zuberry-muduko
kafelki-muduko
balagan-w-przedszkolu-recenzja
Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

  1. Bardzo lubimy takie kreatywne gry 🙂 Chętnie poszukam dla mojego synka. Pozdrawiam!

Write A Comment