Hej! Przychodzimy z wesołą i kolorową nowiną, że wyhaczyliśmy nową świetną grę dla maluchów od wydawnictwa Muduko „W co się ubrać?” , która wspomoże naukę łączenia wzorów i kolorów.

Niepozorny kartonik skrywa w sobie ogrom kreatywności, która mocno pobudzi wyobraźnie dzieci i rozweseli ich buźki. Gra jest skierowana dla dzieci od 4 lat, ale ponieważ jest kilka poziomów trudności, sprawdzi się zarówno u tych młodszych i u starszych.

O co więc chodzi?

Chodzi w ubieranie! Zwierzaki urządzają pokaz mody i nie wiedzą co na siebie założyć. Na szczęście strojów mają od koloru do wyboru, a i pomocnicy się znajdą.

W CO SIĘ UBRAĆ?

W bardzo ładnym kartoniku znajdziemy instrukcję, 4 trójwarstwowe karty postaci, 32 kolorowe przysłony i 48 kart misji. Naszym zadaniem jest wsunięcie kolorowych przysłon w trójwarstwowe karty zwierzaków w taki sposób, by powstało nam odzwierciedlenie tego, co wskazuje wylosowana karta misji.


Być może wydaje Wam się to proste, ale czasem by uzyskać jeden kolor musimy połączyć ze sobą dwa różne. Np. jeśli chcemy uzyskać zielone spodnie, musimy połączyć ze sobą przysłonę niebieską i żółtą. Wg. Pani Psycholog wariant ten świetnie sprawdzi się jako pomoc rozwijająca odwracalność myślenia u starszych przedszkolaków.
Dodatkowo na niektórych kartach przysłon znajdują się też wzorki, które wprowadzają do zabawy jeszcze jeden poziom trudności.

ZASADY NA BOK!

W co się ubrać to o tyle fajna gra, że dzieci niekoniecznie muszą trzymać się reguł, które narzucają zasady rozpisane w instrukcji rozgrywki. Równie dużą frajdę mają z dowolnego ubierania zwierzaków. Odtwarzanie wzorów i kolorów jest świetne, ale dobrowolność daje jeszcze większe pole do popisu.

Ciekawe kto ubierze swojego zwierzaka najładniej?

Gra na stronie MUDUKO kosztuje obecnie 65zł, ale do końca roku mam dla Was rabat! 20% zniżki na hasło Muduko2021 na asortyment całego sklepu

muduko w co sie ubrac
w co sie ubrac muduko
w co sie ubrac
gra dla dzieci
laczenie kolorow dla dzieci

Jestem ciekawa czy W co się ubrać? wzbudziło Wasze zainteresowanie? Ja szczerze polecam! Ogrom frajdy! Zerknijcie jednak również na „Puk! Puk! Kto tam?’ i „Bałagan przedszkolu„.

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment