Matematyka od zawsze była moją słabą stroną, ale gdybym za dziecka trafiła na tak świetną grę matematyczną jaką jest Moja! być może nawet byśmy się polubiły? Koniecznie musicie ją poznać!

Zu&Berry Moja!

Moja! to rodzinna dynamiczna gra, dzięki której opanujemy dodawanie i odejmowanie do perfekcji. Układając działania szybciej niż pozostali, zdobywamy cenne punkty, dzięki którym mamy szansę na wygranie rozgrywki.

Niewątpliwie ta matematyczna gra dla dzieci zarówno uczy, jak i bawi. Moja! jest przeznaczona dla maksymalnie 6 osób, aczkolwiek można zagrać również w pojedynkę, ponieważ mamy w niej wariant solo.

Matematyka dla dzieci?

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym muszę uczyć się wielu nowych rzeczy, a matematyka często jest najbardziej znienawidzonym przedmiotem. Uważam, że gra matematyczna jaką jest Moja! to świetne ułatwienie, które może sprawić, że dzieci polubią się z matematyką,a dodawanie i odejmowanie opanują do perfekcji szybciej niż reszta.

Ja do teraz liczę na palcach… Wy też?

Opakowanie i zawartość Moja!

Moja! znajduje się w solidnym tekturowym niebiesko-żółtym pudełku. W środku znajdziemy instrukcję, klasycznego rozmiaru karty liczb, jak i nieco mniejsze kwadratowe karty działań. Wszystko jest w tej samej tonacji kolorystycznej.

JAK GRAĆ?

Moje dzieci nie potrafią jeszcze dodawać i odejmować, ale powiem Wam szczerze, że miałam ogromną frajdę z grania w Moja! z moim mężem.

Większe karty rozkładamy tak, by każdy z graczy miał ich w ręce 5. Mniejsze ukazują nam wynik, jaki musimy uzyskać za pomocą sumy lub różnicy dwóch kart z ręki.

(Spójrzcie na poniższe zdjęcie np. jeśli karta działań ukazuje nam 8(+) i 2(-), układamy takie działanie, by jedna z liczb na karcie działań była jego wynikiem. Patrzymy na nasze karty… 6+2=8 -Moja! – krzyczymy.)

zuberry-moja

Odkrywamy kartę działań i teraz kto pierwszy ułoży poprawne działanie…!? To prawdziwa rywalizacja!

Ten, któremu się udało, rzuca swoje dwie karty liczb na kartę działań krzycząc „Moja!”, po czym zabiera kartę działań na swoją kupkę, a pod koniec gry zostaną zliczone punkty ze wszystkich zebranych kart.

W trakcie gry mogą nas spotkać małe utrudnienia lub ułatwienia za sprawą kart specjalnych:

  • dodatkowy czas – ktokolwiek zagra tę kartę, otrzyma dodatkowe 5s na ułożenie działania.
  • joker – zastępuje każdą liczbę od 1 do 9.
  • recykling – po odkryciu tej karty ze stosu działań każdy gracz zabiera dwie losowe kart liczb przeciwnika.
  • tornado – wszyscy gracze wymieniają się wszystkimi kartami
  • lustro+/- – karta zmienia działania na następnej karcie działań. Tam gdzie jest plus, ma być minus i odwrotnie.

Wariantów gry jest kilka, w tym wariant solo, który bedzie rewelacyjny dla dzieci, które chcą spokojnie bez presji czasu utrwalić dodawanie i odejmowanie.

moja gra matematyczna
rodzinna-gra-matematyczna
matematyka dla dzieci
gra matematyczna dla dzieci
gra matematyczna przedszkole

Jestem ciekawa jak spodobała Wam się Moja! ? Ja uważam, że to świetna gra matematyczna dla dzieci, ale i… dla dorosłych. Miałam z zabawy naprawdę dużą frajdę!

Premiera gry MOJA! przewidziana jest na 4 września, ale już dziś możecie wziąć udział w konkursie, w którym jest ona do wygrania. Zachęcam!

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

  1. Dla mnie bomba, ja matemtyki nigdy nie lubiłam i bardzo chętnie pograłabym z rodzicami czy rówieśnikami w taką grę będąc dzieckiem

Write A Comment