…przypomniały mi się czasy, gdy natarczywi ludzie gadali, dopowiadali i rozpowiadali niestworzone na mój temat historie. Przez moment byłam nawet słaba, a każdy mój krok ubrany był w naiwną niepewność. Taką wiecie – bo co powiedzą inni jeśli zrobię to tak, a nie inaczej. Co powiedzą jeśli podejmę decyzję odmienną od reszty i jak zareagują, jak moje szczęście najzwyczajniej w świecie przerośnie ich szczęście. I wiecie co?

 

„Matka zazdrość w ludziach płodzi gniew…”

 

Przestałam przejmować się tymi toksycznymi ludźmi, bo nie potrzebuję ciągnących mnie na dno rąk. Wzloty, upadki, porażki  i karmiący się nimi obcy lub wręcz nieobcy nam ludzie to norma, a zawistne czyhające na nasze potknięcie hieny dławią się z zazdrości obskurnie cuchnącym gniewem.  Wiedzą o Tobie „najwięcej”, znają Cię „najlepiej” i życzą najgorzej. … no bo dlaczego miałbyś być szczęśliwszy niż oni sami?!

 

Pomyśl jednak tylko czy jest sens takimi ludźmi się przejmować? Czy są oni ważniejsi niż to, że jesteś spełnionym i szczęśliwym człowiekiem?  Te osoby nie zasłużyły na to, by oglądać Twoje piękne zasmucone oczy – podaruj im co najwyżej uśmiech; niech wiedzą, że mimo wszystko to Ty jesteś nad nimi. Niech wiedzą, że nie są w stanie zniszczyć Ciebie i tego, co jest prawdziwe.

 

 

 

 

Dziś odczułam potrzebę nakarmienia Was krótką, niespodziewaną refleksją, ale ponieważ dawno nie było tu żadnej stylizacji – jest i ona.Kolor khaki to niewątpliwie mój ulubiony, a bordowy skórzany portfel od ZAGATTO okazał się idealnie ożywiającym zielone tony akcentem.

 

A TERAZ UWAGA!!

konkurs

Spodenki: SheIn

Dodatkowo mam dla Was cudowną informację – na moim fanpage  macie możliwość zgarnięcia takiego samego portfela! Zachecam do wzięcia udziału w konkursie o TUTAJ!

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

7 komentarzy

  1. I ja ludzi nie słucham – tzn. tych hejtujących ludzi. Robię „przesiew” – i na poważnie do serca biorę tylko te sensowne, wartościowe dla mnie słowa 🙂

  2. Ludzie zawsze zazdrościli i zazdrościć niestety będą 🙁 smutne te czasy, że zamiast patrzeć na swój własny nos i robić swoje to ludzie zaglądają sobie do ogródków. Jedno pewne – nie warto. robić swoje i iść do przodu 🙂

  3. Niestety sama czasami przyłapuję się na tym jak bardzo pod uwagę biorę zdanie innych. Martwię się o tym co inni będą gadać, jak zareagują, czy się będą śmiać. A w sumie powinniśmy robić to co chcemy, bez przywiązywania uwagi co powiedzą inni. Tym bardziej jeśli w naszych działaniach nie ma niczego złego 😉

    Piękna stylizacja. Kolor khaki świetnie do Ciebie pasuje.

  4. Dawno mnie tu nie było, ale trafiłam na świetny wpis z refleksją, której sama potrzebowałam. Potrzebuję wsparcia, bo ja jestem właśnie teraz pomiędzy młotem a kowadłem, potrzebuję motywacji, zastrzyku energii. Dziękuję 🙂

  5. Powiem Ci kochana,że coś o tym wiem. Gdy przeczytałam cały wpis widziałam siebie, i tych wszystkich ludzi dookoła, którzy mi tylko podcinali skrzydła, i kładli kłody pod nogi. Nie ma się tym nigdy co przejmować, w końcu to Twoje życie, Twoje wybory. Kurcze. Co innym do tego? Napisałaś bardzo mądrze. Cieszę się, że również poruszyłaś ten temat. „Matka zazdrość w ludziach płodzi gniew…” – prawda, podpisuje się pod tym. Każdy się podpisze. Z resztą podpisały by się również te osoby, które życzą komuś innemu jednak źle. No bo kto się do tego przyzna? Każdy wie, a jednak robi inaczej. Dlatego sądzę, że ludzie to totalni hipokryci.
    Pięknie wyglądasz! A stylówka pierwsza klasa! Lubię tak na luźno, no i te khaki to strzał w dziesiątkę.

Write A Comment