Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmieniło się naprawdę wiele. Ciężko wyobrazić sobie dzieci nie wiedzące czym jest smartfon lub tablet, a internet uważany jest za największe zło, które ma negatywny wpływ na nasze pociechy. Czy aby na pewno? Dziś chciałabym pokazać Wam pozytywną stronę internetu, czyli platformę edukacyjną Squla.pl

 

 

CZYM JEST SQULA.PL?

Squla to nowoczesna platforma edukacyjna, która pomaga każdemu dziecku rozwijać jego talenty i zainteresowania. Sprawia, że nawet nielubiane przedmioty szkolne stają się atrakcyjne. Dzięki Squli dzieci chętniej się uczą, a wiedza przychodzi sama. Squla – naprawdę działa!

Obejmuje zadania ze wszystkich przedmiotów szkolnych dla dzieci w wieku 3–12 lat, które wspierają samodzielną i systematyczną naukę. Są tworzone przez polskich nauczycieli i metodyków i są zgodne z podstawą programową MEN na rok szkolny 2017/2018.

Squla utrwala wiedzę i pomaga nadrabiać zaległości. Każde dziecko ma inne predyspozycje, dlatego w Squli dzieci uczą się w indywidualnym tempie. Z powodzeniem nadrabiają zaległości, a zdobytą wiedzą zaskakują rodziców i nauczycieli!

 

 Squla to prawie 40 000 zadań ze wszystkich przedmiotów dla klas 1-6 i dla przedszkolaków.

 Zadania w Squli są zgodne z aktualną podstawą programową MEN.

 Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymują monety, które mogą wymienić na prawdziwe prezenty!

 Squla oferuje konto rodzicielskie, poprzez które rodzice mogą wysyłać dzieciom pochwały, a także tygodniowe raporty z postępami dziecka w Squli.

 

 

 

platforma edukacyjna squle

CZY INTERNET JEST AŻ TAK ZŁY?

No dobra – internety huczą, że powinniśmy trzymać nasze dzieci z dala od współczesnego multimedialnego świata. Zbyt dużo bodźców odbieranych przez mózg zaburza rozwój zamiast go odpowiednio rozwijać. Ale czy naprawdę myślicie, że da się w dzisiejszych czasach uchronić dziecko przed kolorowym wyświetlaczem smartfona, interaktywnymi zabawkami i jakże interesującym ekranem telewizora? Niestety. Świat błyskawicznie popędził na przód, a kolorowa bajka z youtube bardzo często po prostu ułatwia codzienność i pozwala odetchnąć.

Uważam, że wszystko jest dla ludzi – najważniejsze jednak, by było stosowane z umiarem.  Czas spędzony przed komputerem powinien być więc dawkowany rozsądnie,a dzieki połączeniu przyjemnego z pożytecznym poznamy jego pozytywne strony.

 

 

Już teraz zamieńmy zabawę w naukę!

 

Współczesne dzieciaki, jak i młodzież o wiele chętniej sięgają po urządzenia elektryczne aniżeli tradycyjne książki. I to właśnie dla takiej grupy młodych ludzi platforma edukacyjna Squla.pl okaże się idealna. To portal, który uczy poprzez zabawę. Motywuje, cieszy i wspomaga rozwój. Ponadto korzystając ze Squli, za dobrze wykonane zadania zbieramy wirtualne pieniążki, które następnie wymieniamy na prawdziwe prezenty! Świetnie co nie?!

Genialną rzeczą jest również możliwość monitorowania osiągów naszego dziecka – w cotygodniowym raporcie otrzymamy informację w jakie gry  grało nasze , ile spędziło na tym czasu oraz jakie odniosło efekty. Ja to kupuje, a Ty?

 

platforma edukacyjna

 

 

Niestety korzystanie z portalu nie jest darmowe, aczkolwiek cena nie jest na szczęście zbyt wysoka. Dodatkowo nim zdecydujemy się na zakup pakietu – możemy Squle bezpłatnie przetestować. Jestem niemalże pewna, że przypadnie do gustu każdemu dziecku, jak i jego rodzicom.. Ponadto warto wspomnieć, że ta edukacyjna platforma polecana jest również przez nauczycieli, co tylko potwierdza jej użyteczność.  Nie ma chyba lepszej rekomendacji niż dobre słowa pedagoga na co dzień pracującego z dzieckiem… .

 

 

Jestem ciekawa  jakie na Was robi wrażenie platforma edukacyjna dla dzieci SQULA.PL?

Przetestujecie?

 

 

 

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

  1. Ta platforma jest naprawdę świetna! Chyba polecę ją mojej mamie, by wykorzystała ją przy edukacji mojej siostry 😉

Write A Comment